ALBAN TANITIM

Web Tasarımı

Web Tasarımı

Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, genel hatlarıyla kişi, kurum, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik, fotoğraf, animasyon, video ve metinlerin bir araya geldiği dijital bir çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görüntülenen kimliğidir denebilir.

Web Tasarımı
Web Tasarımı

Profesyonel Web Tasarımı

Günümüzde insanlar kişi ve kurumları tanımak ürün ve hizmetleri satın almak için öncelikle dijital ortamda araştırma yapmaktadırlar. Yapılan araştırmalarda web sitesi profesyonel olmayan ürün ve hizmetlere toplulukların güven duymadığı belirtilmiştir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür.

Web Tasarım Unsurları

Bir web tasarımında web sitesinin kalitesini belirleyen önemli unsurlar bulunur. İlk etapta görsel olarak dikkati çeken unsurlar yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi noktalar web site kalitesini etkileyen önemli özelliklerdir.

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir.

Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Çalışmalarımızdan Bazıları

Konuşma Başlat
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Alban Tanıtım
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?